Сьогодні, під час проведення апаратної наради, міський голова Микола Нога наголосив на важливості концентрації зусилль усіх керівників управлінь, підрозділів та організацій Шосткинської міської ради на підготовці до зими.
Для покращення і стимулювання закупки резервних генеруючих потужностей держава розробила цілий ряд преференцій.
На нараду запросили керуючу територіальним відділенням “Ощадбанку” Наталію Бровчук для презентації програми з кредитування енергонезалежності:
Ощадний банк прийняв цей виклик і став учасником ряду державних програм, а також розробив власні програми по фінансуванню юридичних і фізичних осіб стосовно придбання обладнання, яке виробляє електричну енергію і забезпечує його збереження.
За словами Наталії Бровчук, основним і першим напрямком є Державна програма “Енергонезалежність господарств”.
Нагадаємо, з 20 липня поточного року почала діяти програма з фінансування фізичних осіб на придбання гібридних установок з виробництва електроенергії. Учасниками програми можуть стати офіційно працевлаштовані громадяни, які отримують офіційний дохід.
Вони можуть скористатись кредитом в сумі від 100 тис. гривень до 480 тис. гривень сроком на 10 років під нульову відсоткову ставку та придбати генеруючу установку, яка складається з сонячних панелей, інвертора та акумулятора, – проінформувала очільниця “Ощадбанку”.
Банк може виділити кошти, як на саме обладнання так і на роботи з його монтажу. Населення може звертатись в установи “Ощадбанку” за адресою Садовий бульвар, 16, де кваліфіковані фахівці надатуть підтримку і допоможуть отримати кошти за державною програмою. Наразі мешканці вже почали звертатись до банку, щоб скористатись безвідсотковою програмою.
Міський голова Микола Нога доручив старостам розповісти мешканцям старостинськіх округів про таку можливість.
Очільник міста підкреслив, що встановлення сонячної станції дасть багато переваг, як для окремої особи так і для громади вцілому.
Начальниця відділу торгівлі та підтримки підприємнцтва Надія Кириєнко розповіла, що у Шосткинській громаді діють три програми, які підтримують громадян та суб’єктів господарювання.
Перша програма це часткова компенсація вартості електрогенераторів, яка діє для суб’єктів господарювання і для мешканців громади. Компенсується максимум 10 тис. гривень на безповоротній основі.
Друга програма компенсації вартості за придбані альтернативні джерела енергії також працює на безповоротній основі. Максимальна вартість відшкодування складає 10 тис. грн, але не більше 20% вартості придбаного обладнання.
Третя програма це компенсація відсотків за отриманими кредитами для суб’єктів господарювання.
Власники сонячних станцій стають менш залежними від централізованого енергопостачання, що особливо актуально в умовах нестабільної енергетичної ситуації. Вкладення коштів у сонячну енергетику це довгострокова інвестиція, яка приноситиме стабільний дохід.