Економіка

В РФ спрогнозували зниження цін на нафту та швидку девальвацію рубля

В РФ спрогнозували зниження цін на нафту та швидку девальвацію рубля

Фото: Reuters (архівне фото) У прогнозі йдеться, що середній курс долара з 91,2 рубля цього року зросте до 96,5 рубля в наступному і до 100 рублів – у 2026 році

Мінекономрозвитку країни-агресора зазначає, що рубль слабшатиме разом зі зниженням цін на російські нафту і газ.

Бюджет Росії на наступний рік передбачатиме зниження цін на російську нафту та прискорену девальвацію рубля. Мінекономрозвитку Росії заклало відповідні параметрив базовий сценарій макропрогнозу на 2025-2027 роки, на основі якого російський уряд розраховуватиме федеральний бюджет РФ, повідомляє The Moscow Times.

У прогнозі йдеться, що середній курс долара з 91,2 рубля цього року зросте до 96,5 рубля в наступному і до 100 рублів – у 2026 році, після чого девальвація рубля трохи уповільниться у 2027 році – до 103,2 руб. за долар.

Згідно з прогнозом мінекономрозвитку РФ, рубль слабшатиме разом зі зниженням цін на російські нафту і газ – основні експортні товари, які приносять в країну більше половини валютного виторгу. Середня вартість бареля Urals опуститься із 70 доларів цього року до 69,7доларів у 2025 році, 66 доларів – у 2026 році та 65,5 доларів – у 2027 році.

Торік рубль пережив найсильніше за 9 років падіння і увійшов до топ-3 найслабших валют світу, поступившись тільки турецькій лірі та аргенському песо: долар подорожчав на 26%, а євро – на 28%. Проте з того часу валютний ринок стабілізувався: офіційний курс долара на 9 вересня становить 89,82 рубля за долар, що майже відповідає курсу на кінець грудня минулого року.

Девальвація рубля дозволить збільшити надходження до російського бюджету, який витрачає на війну з Україною третину коштів. Підвищення курсу долара на один рубль приносить російській скарбниці понад 100 млрд рублів додаткових доходів.

Як відомо, 12 серпня повідомлялося, що на тлі подій на Курщині російський рубль торгувався на рівні 90,30 за долар США, що тоді було найнижчим показником з кінця травня.

Найбільший банк Туреччини відмовився відкривати рахунки в рублях

Джерело

Схожі публікації