Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів начальник Сумської ОВА Володимир Артюх.
За словами очільника області, з початку року росіяни здійснили майже 11 тисяч ударів по території Сумщини. Ворог цілеспрямовано обстрілює цивільну інфраструктуру області, в тому числі – освітні заклади Сумщини, а жертвами стають мирні громадяни, серед яких діти.
«Вчора ввечері ворог здійснив авіаційний удар по корпусу одного із університетів Сум. У цьому приміщенні проводились заняття для студентів і ніякого відношення до військових ця будівля не мала. Днем раніше росіяни поцілили по дитячому реабілітаційному центру та дитячому будинку, ці заклади знаходяться у житловій забудові, 18 жителів навколишніх будинків отримали травми, серед них – 6 діточок. Також ворог обстріляв Глухівську громаду, постраждали початкова школа, садочки, університет», – розповів Володимир Артюх.
Як повідомив Володимир Артюх, через ускладнення безпекової ситуації, рада оборони області прийняла рішення внести до переліку населених пунктів, які підлягають евакуації, Глухів, Есмань та Свесу, Шосткинського району, а також Манухівку та Іванівку, Конотопського району.
«Ми бачимо, що ворог почав більш інтенсивно обстрілювати ці громади. На жаль, зросла кількість загиблих і поранених людей. Тож аби убезпечити місцевих жителів, рада оборони області прийняла рішення щодо проведення евакуаційних заходів у цих громадах. Сьогодні я знаходжусь на виїзному засіданні координаційного штабу Шосткинського району в місті Глухові, аби детально опрацювати це питання. Це непросте рішення, але ми готові. Ми маємо визначені місця для тимчасового поселення внутрішньо-переміщених осіб, у цьому напрямку активно допомагають і наші міжнародні партнери», – наголосив начальник ОВА.
Ворог почав активніше обстрілювати й об’єкти аграрного сектору. За словами Володимира Артюха, в Сумській громаді росіяни поцілили по колоні зерновозів, внаслідок чого загинув водій, на Глухівщині ворог вдарив по елеватору, знищивши більше 10 тисяч тонн зерна.
«Окрім цього через ворожі обстріли страждають лісові масиви, заповідники на півночі Сумщини. Найбільше страждає Шосткинський район. На сьогодні зафіксовано понад 100 пожеж. 14 населених пунктів знаходяться у зоні потенційного задимлення й загорянь, що може призвести страшних наслідків. Зараз працює комісія з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій, аби не допустити страшних наслідків для довкілля і в першу чергу –для людей», – зазначив очільник Сумщини.