Цими днями відбувся навчальний тренінг на тему «Сенс процесів гендерно-інклюзивного відновлення громад та інструменти його впровадження». Метою проведення заходу було посилення навичок розробки гендерно орієнтованих та інклюзивних програмних документів для забезпечення інклюзивного та ефективного процесу відновлення в громаді.
Якщо говорити простими словами, то дана ініціатива спрямована на забезпечення рівного доступу до ресурсів та можливостей для всіх мешканців, незалежно від їхньої статі та статусу.
Гендерно орієнтоване відновлення – це підхід, що враховує особливі потреби та виклики, з якими стикаються жінки і чоловіки різного віку, стану здоров’я та різного соціального статусу під час відбудови та розвитку громади. Наша мета – створити середовище, де кожен відчуває себе почутим і підтриманим.
До тренінгу були залучені представники громадського сектору, старости, а також представники різних відділів ОМС. В результаті спеціалістки та активістки груп самодопомоги разом з експертками, залученими нашим Проектом від Українського жіночого фонду, розробили/підсилили план дій з відновлення Роменської громади, який буде передумовою для участі у грантовій програмі Українського жіночого фонду та інших донорських програмах.
Завдяки плідній співпраці представниць від Українського жіночого фонду з органами місцевого самоврядування уже не вперше проходять тренінги з гендерно орієнтованого підходу до вирішення питань в громаді. Тренінг відбувся в межах Проекту «Розбудова мирного, демократичного, гендерно рівноправного суспільства в Україні», який виконується в партнерстві зі Структурою ООН Жінки за фінансової підтримки Уряду Норвегії.
Запрошуємо всіх мешканців Роменської громади до активної участі в цій важливій справі. Разом ми можемо зробити нашу громаду більш інклюзивною та рівноправною для всіх. Щоб долучитися до жіночого руху громадської участі в процесах відновлення, звертайтесь до нас у приватні повідомлення або за контактами: Олена СИМОНЕНКО (067) 275 48 30.
Давайте разом будувати рівноправне майбутнє!
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики
Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada