Триває ліквідація наслідків забруднення річок Сейм та Десна.
31 серпня продовжувалися заходи з локалізації та ліквідації наслідків забруднення річки Десна. Наразі, завдяки зусиллям Держекоінспекції України та ДСНС України, здійснюється штучна аерація водойм, спрямована на насичення їх киснем. Це має на меті посилити дію внесених бактерій та покращити якість води.
Основні заходи здійснюються в Чернігівській області, зокрема у селах Макошине та Максаки. Також продовжується збір та захоронення загиблої риби, зокрема на сьогодні у Сумській області зібрано понад 12 тонн, а в Чернігівській області – 6 тонн.
Наразі маса забруднених вод у річці Десна дісталась до с. Кладьківка Чернігівської області. Держекоінспекція та Держводагентство за останню добу відібрали 26 проб води, аби дослідити забруднення в лабораторіях. Загалом лише за останні чотири доби відібрано майже 100 проб та проведені відповідні лабораторні дослідження.
Також державні екологічні інспектори та представники Держпродспоживслужби у Сумській області провели відбір проб ґрунтової води з шахтних колодязів. Про їх результати повідомимо додатково.
Крім того, на Чернігівщині продовжуються заходи з роз’яснювальної роботи серед населення щодо заборони купання та ловлі риби.
Нагадаємо, що проведено засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо забруднення річки Сейм у Сумській та Чернігівській областях та можливого забруднення річки Десна у Чернігівській та Київських областях. Комісія визначила комплекс заходів для локалізації та ліквідації наслідків забруднення річок Сейм та Десна.
Для забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення Держпродспоживслужба запровадила посилені заходи контролю за реалізацією риби у цих регіонах. Здійснюється інформування населення про ймовірну небезпеку використання води з річки Сейм для напування худоби та поливу городини. Фактів торгівлі рибою, що зазнала загибелі в р. Сейм, не виявлено, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.