Четвер, 26 Грудня, 2024

ВІЙНА

Війна

ФСБ розшукує кореспондента CNN і двох українських журналісток за репортажі з Суджі

Боєць 33-го ОШБ позує біля памʼятника Леніну у центрі російського міста Суджа в Курській області, яке нині тримають під контролем українські Збройні сили. Росія, 16 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Тарас Ібрагімов

Федеральна служба безпеки Росії відкрила кримінальні справи за незаконний перетин кордону з РФ проти ще трьох журналістів, які знімали операцію ЗСУ в Курській області. Це Нік Пейтон Велш (CNN), Леся Боровик ("Ми Україна") та Діана Буцко (hromadske).

Про це йдеться на сайті Центру громадських зв'язків ФСБ РФ.

Справу проти всіх трьох медійників відкрили за ч. 3 ст. 322Незаконний перетин кордону Кримінального кодексу Росії — як і проти двох італійських кореспондентів Стефані Баттістіні та Симона Трайні за кілька днів до того.

"Санкція цієї статті Кримінального кодексу Російської Федерації передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років. Найближчим часом їх буде оголошено в міжнародний розшук", — написали про трьох журналістів у пресрелізі ФСБ.

"Ми у своїй роботі на hromadske.ua завжди керувалися принципами журналістської етики і надалі продовжуватимемо неупереджено, але чесно висвітлювати війну. (…) Правду не зупинити. Її кордони ніде не закінчуються", — прокоментувала Діана Буцко відкриту справу проти себе.

Раніше ФСБ також відкрила кримінальну справу проти двох італійських журналістів. Їм закидають незаконний перетин кордону за висвітлення ситуації в Суджі Курської області. Репортерів відкликали в Італію задля їх безпеки.

Паралельно Росія оцінювала матеріали, які свідчили про перебування на території Суджі кореспондента CNN Ніка Пейтона Волша.

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 20 серпня 93 населених пункти РФ.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

Інше в категорії