Новини Шостка

МВС визначило правила пожежної безпеки під час роботи з генераторами

МВС визначило правила пожежної безпеки під час роботи з генераторами

Правила пожежної безпеки доповнено главою «Електрогенеруюче обладнання» з вимогами пожежної безпеки під час роботи з електрогенеруючим обладнанням, технічного обслуговування та утримання його у працездатному стані і зберігання палива для його функціонування.

МВС наказом від 11.07.2024 №474 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 26.07.2024 за №1124/42469) затвердив зміни до Правил пожежної безпеки в Україні.

Як пояснювали раніше розробники документа, зміни ці розроблено, враховуючи ситуацію, яка склалась у державі внаслідок військової агресії рф з постійними ракетними обстрілами об’єктів енергетичної сфери, теплопостачання, що призвело до постійного вимкнення електропостачання споживачам.

Унаслідок дій країни-агресора громадяни, суб’єкти господарювання, юридичні особи для забезпечення життєдіяльності розпочали масово використовувати для власних потреб електрогенеруюче обладнання, що, своєю чергою, за відсутності вимог пожежної безпеки при користуванні електрогенеруючого обладнання та зберігання палива до них може призвести до збільшення кількості пожеж, травмування та загибелі людей, пошкодження та знищення будівель, споруд та спричинити матеріальні збитки.

Через відсутність у чинній нормативній базі окремо визначених вимог щодо забезпечення протипожежного захисту до експлуатації дизельних, бензинових, газових переносних генераторів й виникла потреба Розділ ІV «Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання» Правил доповнити главою 5 «Електрогенеруюче обладнання» з метою встановлення вимог пожежної безпеки під час роботи з електрогенеруючим обладнанням, технічного обслуговування та утримання його у працездатному стані і зберігання палива для його функціонування.

Визначено, що експлуатація дизельних, бензинових, газових генераторів номінальною потужністю до 20 кВт та об’ємом паливного бака (балона) до 100 л повинна відповідати вимогам ПУЕ та інструкції виробника з експлуатації відповідного електрогенеруючого обладнання.

Влаштування та експлуатація дизельних, бензинових, газових генераторів номінальною потужністю більше ніж 20 кВт повинні здійснюватися відповідно до вимог будівельних норм та інструкції виробника з експлуатації відповідного генератора.

Електрогенеруюче обладнання необхідно встановлювати на відкритому повітрі, на території, розчищеній від сміття і будь-яких горючих матеріалів, із рівною площадкою, що виконана з негорючих матеріалів. Рельєф території повинен забезпечувати унеможливлення підтоплення та зсування (кочення) електрогенеруючого обладнання.

Не допускається використання електрогенеруючого обладнання всередині житлових, виробничих, громадських будівель та споруд (у тому числі на дахах (покрівлях), балконах, у прибудовах), складських  приміщень та на шляхах до евакуаційних виходів.

У разі якщо в інструкції виробника з експлуатації передбачається розміщення електрогенеруючого обладнання всередині конструкцій, призначених для його захисту від кліматичних впливів навколишнього середовища, ці конструкції повинні бути виконані з негорючих матеріалів та забезпечувати необхідну вентиляцію та умови охолодження електрогенеруючого обладнання.

Перед початком роботи електрогенеруючого обладнання необхідно передбачити розміщення поруч первинних засобів пожежогасіння, а також інших засобів для збирання просоченого піску (у разі проливу палива на місці заправки).

Джерело

Схожі публікації