Фото: Getty Images Іман Хеліф у поєдинку проти Анжели Каріні
У Міжнародному олімпійському комітеті вважають, що Іман Хеліф не винувата у проваленому гендерному тесті.
Іман Хеліф і Лінь Юйтін є жінками, а всі хто критикує цих спортсменів-трансгендерів займаються дискримінацією. З такою заявою виступили у Міжнародному олімпійському комітеті.
Нагадаємо, напередодні Іман Хеліф з Алжиру зламала носа своїй суперниці Анжели Каріні на Олімпіаді вже на 46 секунді бою. Після цього уболівальники піддали критиці МОК за допуск атлетки, яка лише минулого року провалила гендерний тест.
Утім у МОК спростували всі обвинувачення на свою адресу і адресу боксерок.
“Кожна людина має право займатися спортом без дискримінації.
Усі спортсмени, які беруть участь у турнірі з боксу на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року, дотримуються вимог до змагань та правил участі, а також усіх медичних правил, встановлених підрозділом боксу в Парижі 2024 (PBU). Як і на попередніх олімпійських змаганнях з боксу, стать і вік спортсменів визначаються за паспортом.
Ці правила також застосовувались протягом кваліфікаційного періоду, включаючи боксерські турніри Європейських ігор 2023, Азійські ігри, Панамериканські ігри та Тихоокеанські ігри, спеціальний африканський кваліфікаційний турнір 2023 у Дакарі (Сенегал) і два світові кваліфікаційні турніри, що відбулися в Бусто-Арсіціо (Італія) і Бангкок (Таїланд) у 2024 році, у яких загалом брав участь 1471 боксер із 172 національних олімпійських комітетів (НОК), боксерської команди біженців та окремих нейтральних спортсменів, а також було проведено понад 2000 кваліфікаційних боїв.
PBU використовував правила боксу Токіо-2020 як основу для розробки правил для Парижа-2024. Це мало мінімізувати вплив на підготовку спортсменів і гарантувати послідовність між Олімпійськими іграми. Ці правила Токіо-2020 базувалися на правилах після Ріо-2016, які діяли до призупинення діяльності Міжнародної федерації боксу (IBA) МОК у 2019 році та подальшого відкликання її визнання у 2023 році.
Ми помітили оманливу інформацію про двох спортсменок, які змагаються на Олімпійських іграх у Парижі 2024. Дві спортсменки протягом багатьох років беруть участь у міжнародних змаганнях з боксу в жіночій категорії, включаючи Олімпійські ігри в Токіо 2020, чемпіонати світу IBA та санкціоновані IBA турніри.
Ці двоє спортсменок стали жертвами раптового і свавільного рішення IBA. Ближче до кінця чемпіонату світу IBA у 2023 році їх раптово дискваліфікували без будь-якої належної процедури.
Відповідно до протоколу IBA, доступного на їх веб-сайті, це рішення спочатку було прийнято виключно генеральним секретарем і генеральним директором IBA. Правління IBA ратифікувало його лише згодом і згодом звернулося з проханням про встановлення та відображення в Регламенті IBA процедури, якої слід дотримуватися в подібних випадках у майбутньому. У протоколі також зазначено, що IBA має «встановити чітку процедуру гендерного тестування».
Нинішня агресія проти цих двох спортсменок повністю базується на цьому свавільному рішенні, яке було прийняте без будь-якої належної процедури – особливо враховуючи, що ці спортсменки багато років змагалися на змаганнях найвищого рівня. Такий підхід суперечить якісному управлінню.
Правила прийнятності не повинні змінюватися під час поточного змагання, і будь-яка зміна правил повинна відбуватися відповідно до процесу та ґрунтуватися на наукових доказах.
МОК зобов’язується захищати права людини всіх спортсменів, які беруть участь в Олімпійських іграх, згідно з Олімпійською хартією, Етичним кодексом МОК і Стратегічними рамками МОК з прав людини. МОК засмучений образами, яких зараз зазнають двоє спортсменок”, – йдеться в повідомленні МОК.
Нагадаємо, у 2023 році Хеліф дискваліфікували після перемоги на чемпіонаті світу 2023 року від IBA. Її допінг-проба показала підвищений рівень тестостерону, а організатори заявили, що вона не змогла пройти тест на відповідність статі.