П’ятниця, 27 Грудня, 2024
Війна

Зняття санкцій Києва з російської нафти не обговорюють — Шмигаль розмовляв із Фіцо

Прем’єр-міністри України Денис Шмигаль та Словаччини Роберт Фіцо в Ужгороді. Telegram/Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що провів кілька розмов зі своїм словацьким колегою Робертом Фіцо. Сказав, що санкції, запроваджені РНБО України проти російської нафти, не загрожують Словаччині. Політики продовжать діалог.

Про таке Шмигаль написав 31 липня.

Глава уряду наголосив, що Україна наполягала й наполягатиме на максимальній відмови від нафти з Росії, а також що українські санкції не є загрозою для енергетичної безпеки Словаччини.

"Загрозою є Росія, її гібридна енергетична війна проти словацького народу, її шантаж та політичні ультиматуми", — каже Шмигаль.

За словами урядовця, Словаччина — надійний партнер України, від якого Київ не очікує шантажу або погроз.

"Бо погрожувати Україні, яка захищається від агресора, заради того, щоб держава-терорист продовжувала заробляти свої криваві надприбутки — це сумнівний шлях", — написав Денис Шмигаль.

Глава Кабміну каже, що скасування санкцій не було предметом обговорення, а Україна обмеженнями не порушує Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

"ЄС дозволив Словаччині та ще низці країн використовувати російську нафту за умови, що країни будуть активно розбудовувати альтернативні канали постачання. Більшість — розбудовує", — підкреслив політик.

Шмигаль і Фіцо домовилися про міжурядову зустріч у жовтні, на якій продовжать "конструктивний, прагматичний діалог".

Що відомо про санкції проти "Лукойлу" та реакцію Словаччини й Угорщини

20 липня видання Politico написало, що в Угорщині протягом кількох наступних тижнів може виникнути паливна криза після того, як Україна в червні частково заборонила транзит російської нафти через свою територію. Обмеження блокують транзит трубопровідної нафти від "Лукойлу" до Центральної Європи.

Основна ціль України — перекрити ключове джерело фінансів для Росії, яка використовує гроші за нафту на своє військо.

Як сказав глава МЗС Угорщини Петер Сіярто на зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, у червні РНБО України запровадила обмеження, які блокують транзит трубопровідної нафти з "Лукойлу" до Центральної Європи. Із 17 липня постачання припинилися.

Міністри закордонних справ Угорщини Петер Сіярто та Словаччини Юрай Бланар заявили, що Україна порушила угоду про асоціацію з Євросоюзом, коли заборонила транзит нафти з російського "Лукойлу". Вони просять ЄК вжити заходів.

24 липня п​резидент Словаччини Петер Пеллегріні розкритикував Україну за припинення транзиту нафти й заявив про ймовірність застосування заходів у відповідь.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 29 липня заявив, що якщо Україна не відновить транспортування російської нафти від "Лукойлу" через свою територію, завод Slovnaft припинить постачати Києву дизель.

Інше в категорії